top of page
DSC_7960.jpg

הועד המנהל

ועד המנהל אמון על המדיניות, האסטרטגיה וההטמעה של ההחלטות בכפר. הועד המנהל נפגש 4 פעמים בשנה באופן קבוע, ופעמים נוספות על פי תחומי עניין. הועד עוסק בקביעת החזון ומדיניות העמותה, אישור תכנית עבודה שנתית ורב שנתית, אישור התקציב, מעקב תכנון מול ביצוע, מינוי ופיטורין של הנהלה בכירה, אישור הדו"ח הכספי והבאתו לאישור של האסיפה הכללית, ייצוג הארגון מול קובעי מדיניות במשרדי הממשלה, גורמים ממנים ואחרים. גיוס משאבים לפעילות הארגון, הפעלת ועדות הד-הוק על פי צורך. 

דוד בן נתן
דוד בן נתן 

חבר הועד המנהל

דוד בן-נתן, בוגר כפר הנוער בן שמן מחזור 1963. היה יו"ר עמותת הבוגרים של כפר הנוער בן שמן "אביב". הוא מיקרוביולוג-וירולוג  בעל תואר  ד"ר Ph.D) מהאוניברסיטה  העברית). עבד כמדען בכיר במכון למחקר ביולוגי  בנס-ציונה, כוירולוג  במחלקה למחלות זיהומיות. הוא פרסם  עשרות מאמרים  בכתבי עת מדעיים העוסקים בתחום המחלות הזיהומיות בנושאים: מצבי סטרס והשפעתם על התגובה החיסונית,  חומרים  אנטי -ויראליים, ובפיתוח תרכיבי חיסון כנגד גורמי מחלה ויראליים.

Rafi.jpeg
רפי יוספזון 

חבר הועד המנהל

למד בתיכון בכפר הנוער בן שמן ובהמשך בבית הספר הטכני של חיל האוויר. התגייס ושירת משך 5 שנים באגף ללוחמה אלקטרונית כטכנאי מוטס במסוקי היסעור. 

לאחר שחרורו מצבא הקבע למד את מקצוע השמאות הכללית (אלמנטרית) ועסק בו משך 15 שנה, במהלכן טיפל בתביעות נזקי רכוש רבות ומגוונות.

כיום, ומזה למעלה מ - 30 שנה, הינו בעלים ומנכ"ל משותף בסוכנות ביטוח גדולה בראשון לציון, המתמחה בביטוחי עסק מורכבים. 

במקביל לפעילויות הנ"ל עסק מאז ומתמיד בפעילות התנדבותית רחבה, בתחומים שונים שהמרכזי מבניהם היה תחום הכדורסל. במסגרת זו היה מבין המייסדים שהקימו ובנו את מחלקת הכדורסל המפוארת של אגודת מכבי ראשון לציון, בה החל בשנת 1976 כשחקן פעיל וסיים כמנכ"ל המחלקה, תפקיד בו נשא מעל 10 שנים.

איציק תורג'מן
תורג'מן איציק 

יו"ר העמותה

איציק תורגמן הוא מהנדס אלקטרוניקה, שירת כקצין בדרגת אלוף-משנה בחיל המודיעין וזכה בפרס בטחון ישראל. איציק הוא ממייסדי תכנית עתידים לעידוד בני נוער מיישובי פריפריה להשתלמב במסלול העתודה האקדמית. איציק הזכה לתואר עמית כבוד של הטכניון "|על פועלו כנציג קציני צה"ל שהגו יזמו ויישמו את תכנית עתידים",  בתפקידו האחרון היה מנכ"ל קרן רש"י.

שמעון סוסן
שמעון סוסן

חבר הועד המנהל

שמעון סוסן החל את דרכו כעובד כפר הנוער בן שמן בשנת 1981 והיה יו"ר ועד העובדים בכפר. לאחר מכן, פנה לפוליטיקה ונבחר להיות ראש המועצה האיזורית חבל מודיעין. מזה 4 מערכות בחירות הוא מנהיג ומפתח בהצלחה רבה את המועצה האיזורית חבל מודיעין. שמעון נשוי, אב לשלושה וסב לנכד.  

ארז צבי
ארז צבי 

חבר הועד המנהל

בוגר הכפר מחזור שנת 1964. שרת בצה"ל בשרות ארוך בקבע, והשתחרר בדרגת סא"ל.

בוגר תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול. כיהן כמנהל כ"א במרכז רפואי סורוקה במשך שנים רבות. לאחר מכן מילא תפקיד במטה של ההנהלה הראשית של קופת חולים כללית. במוקד חייו המקצועיים, בצה"ל ובחיים האזרחיים, עסק בכל היבטיו של ניהול משאבי אנוש. עורך את ביטאון עמותת הבוגרים והידידים של הכפר – "אביב". מתנדב פעיל במרכז התיעוד של הכפר למען תיעוד, שימור והפצת המסורת והמורשת של כפר הנער בן שמן.

שרית גיל
שרית גיל

חברת הועד המנהל ויו"ר ועדת הכספים

שרית גיל התחנכה בכפר הנוער בגן שמן בין השנים 1955-1966. שרית ניהלה בית ספר יסודי בירושלים, והיתה במערכת החינוך 35 שנים גם כמורה ומחנכת. 

בנוסף, שימשה כמנחה לפיתוח אוטונומיה חינוכית תקציבית של מנהלים בארץ במסגרת המזכירות הפדגוגית. בשיתוף הג'וינט ועיריית ירושלים הקימה מערך של מתנדבים בבית ספר בעיר. 

מירי כהן ועד מנהל
מירי כהן

חברת הועד המנהל

הגב' כהן מירי עבדה במשרד החינוך 41 שנים,  במינהל כלכלה ותקציבים, תקציבי השלטון המקומי, ורפרנטית של המינהל לחינוך התיישבותי. שאת לצד הטיפול בנושאי שכר והסכמי עבודה במשרד. מירי בעלת השכלה אקדמאית,  ותואר בחינוך. לאחר פרישתה הוזמנה להמשיך כחברה מן המניין בועד המנהל של כפר הנוער בן שמן. 

צבי שטרן
צביקה שטרן 

חבר הועד המנהל

צבי שטרן החל את עבודתו  בכפר הנוער בן שמן בתחילת שנת 1981 כמנהלן ובהמשך כסמנכ"ל עד לפרישתו בשנת 2015 בתום 35 שנות עבודה צורף לועד המנהל. מאז מכהן כנציג ציבור בביה"ד לעבודה, במקביל מנהל את איגוד הבעלויות (נציגות רשתות החינוך הפנימייתי וכפרי הנוער) ומשמש כחבר בועדים מנהלים נוספים.

"כפר הנוער בן שמן היה ויהיה ביתי השני"

שולמית מור
שולמית מור

חברת הועד המנהל 

הגב' שולה מור עבדה במשרד החינוך 40 שנה במנהל כלכלה ותקציבים בתחומים שונים, טיפול בתקציבי הרשויות  המקומיות וכן  בתקציבי החינוך הפורמלי גני ילדים בתי ספר  פסיכולוגים וכו,  ובתקצבי המנהל לחינוך התיישבותי. שמשה כדירקטור בחברה לחינוך ימי  ומשקיפה במספר מוסדות חינוך שכן עובדי מדינה אינם רשאים להיות חברים . לאחר פרישתה משמשת כחברה בוועדים מנהלים במפעל לילדי ישראל, מנוף, קדמה , בחוות הנוער ובבן שמן.

נוגה ברעם
נוגה ברעם- מפקחת כוללת

ללא מעמד- משקיפת משרד החינוך

נוגה ברעם מפקחת ביה"ס מטעם המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער. בעלה בוגר בן שמן.   אימא לשלושה. 32 שנה בחינוך .

Meirav.jpg
מירב טל - מפקחת חינוכית של הפנימייה

ללא מעמד- משקיף משרד החינוך

bottom of page