תמונת רקע של כפר הנוער בן שמן ובמרכזה 3 חניכים מדבירם

About Us

About the Ben Shemen Youth Village

כפר הנוער בן שמן הוקם בשנת 1927 על ידי ד"ר להמן. משנתו החינוכית של ד"ר להמן דגלה בחינוך איכותי וערכי מוסר אוניברסאליים, זיקה לאדמת המולדת ושיתופיות מתוך מטרה להנחיל לנוער ערכי ציונות, עבודת אדמה וכבוד לאדם. 

כפר הנוער בן שמן ידוע בזכות המסורת החינוכית המפוארת וארוכת השנים, הכפר מתוקצב ומפוקח על ידי המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועלית הנוער, משרד הרווחה והשרות לילד ולנוער. 

דבר המנהלת

כפר הנוער בן שמן הוא ביתם של כ- 400 חניכים בגילאי 6-18. בנוסף מתגוררים בכפר בוגרים המוגדרים כ"חיילים בודדים" עד תום שירותם הצבאי.

הכפר הוא קהילה חברתית ייחודית, ששמה לה כמטרה לגדל, לפתח, להעצים ולאהוב את האדם, החברה והסביבה. אנשי החינוך בבן שמן, מצעידים את חניכי הכפר להצלחה בחברה המודרנית, באמצעות ידע, כשירות חברתית, יזמות והישגיות.

צוות ההנהלה

הנהלת כפר הנוער בן שמן בנויה מצוות מנהלים הכולל את ד"ר אילנה טישלר - מנהלת הכפר, רו"ח משה בן שושן - סמנכ"ל, גב' סיגל בייליס - מנהלת התיכון, מר אבי שרר - מנהל החינוך הפנימייתי, מר כלי בית און - מנהל המשק וגב' הילה חן ציון - מנהלת היחידה הטיפולית.

צוות זה עוסק בעיקר בהתוויית מדיניות חינוכית וחברתית לצד תכנון אסטרטגי של פעילויות הכפר.

בהנהלה צוות מקצועי וותיק, השואף להמשיך ולהוביל את החניכים להצלחות, תוך כדי התבוננות בתמורות החלות בחברה והתאמה אליהן. ביחד עם צוות ההנהלה, קיים בכפר צוות אסטרטגי כפרי השותף להחלטות ההנהלה וליישומן.

חמישה חברי צוות הכפר עומדים יחד ומדברים וצוחקים
גרשיים

צוות ההדרכה וצוות ההנהלה הם צוותים מאוד אוהבים ומחבקים. הם עושים הכל בשביל לעזור וכמובן שהם תמיד אוזן קשבת, גם במצבים קשים יותר רגשית.

גרשיים

בוגרת הכפר

תמונה של מבנה בכפר

הועד המנהל

הועד המנהל מתווה את חזון הארגון ומכונן את המדיניות הארגונית. הסמכויות ותחומי האחריות של הועד המנהל עוסקים בכל התחומים בכפר. לועד המנהל חובת נאמנות לטובת הארגון, והחובה לנהוג על פי חוקים ותקנות הנוגעים לפעילות העמותה. 

אתרים בכפר

בכפר הנוער בן שמן מספר אתרים היסטוריים,  המציינים את התפתחותה של מדינת ישראל. מהמקום בו נשתל העץ הראשון של יער הרצל, עמדת השמירה של שמעון פרס, החצר הפנימית בה הוקם הכפר, ארכיון מעודכן, "מוזיאתר" ועוד.